kirjaudu sisään

KAUDEN 2014 - 2015 LIIGASIVUT





ilmoittautuminen pubiliigaan alkaa 1.9.2014 klo 12.00

Ilmoittautumisen yhteydessä täytyy joukkueen nimetä vähintään viisi joukkueeseen kuuluvaa pelaajaa.

Joukkuemaksujen täytyy näkyä TSPool ry:n tilillä väliviikon keskiviikkona (24.9), eli ennen kauden alkua. Maksettaessa on mainittava kohdassa viesti joukkueen nimi. Jos maksua ei suoriteta ajoissa, joukkueella ei ole pelioikeutta pubiliigassa.


Turun Seudun Pool ry:n syyskokous to 21.8.2014 klo 18.00 Galaxie Centerissä.

Kokouksen yhteydessä myös infotilaisuus koskien pubiliigakautta 2014-2015.
Tervetuloa!


Liigakalenteri 30.6.2014

Liigakalenteri



Perustamiskokouksessa 7.6.2014 hyväksytty liigaohjekirja liitteineen

Turun Seudun Pool liigaohjekirja
Rating-pisteet




Turun Seudun Pool ry:n perustamiskokous.

Veritas Stadionin St. Patrick bar 7.6.2014 klo 12.00.

Liigauudistukseen liittyvät paperit ovat nyt olleet nähtävillä kaikilla joukkueilla, ja saamamme palaute on ollut lähes poikkeuksetta positiivista. Nimiä saimme 113 kpl, mutta 10:stä pelipaikasta emme lappuja takaisin saaneet. Lisäksi oli joukkueita, jotka kertoivat päättävänsä myöhemmin, onko ehdoitus heidän kannalta paras vaihtoehto.

Täten kutsumme kaikki pelaajat, kapteenit ja pubiliigan sekä baariliigan vaikuttajat yhteiseen kokoukseen, jossa väännetään liigaohjekirjasta sellainen, että sen hyväksyvät kaikki. Kokouksessa tullaan äänestämään kaikista niistä liigaohjekirjan kohdista, jotka aiheuttavat erimielisyyttä. Liigaohjekirjan hyväksymisen jälkeen perustetaan Turun Seudun Pool ry. Kokouksen painoarvoa ei siis voi vähätellä ja muutenkin avoin keskustelu on aina paras vaihtoehto.

Olemme valinneen kokouspaikaksi Veritas Stadionin St. Patrick baarin, jonne kaikki halukkaat mahtuvat.

Tervetuloa siis 7.6 klo 12:00 päättämään asioista.
Terv: Jonas ja Sami

Kutsu perustamiskokoukseen.
.

Ehdotus pubiliigan uudistamiseksi

Tulevana viikonloppuna oheinen materiaali jaetaan pelipaikkoihin pelaajien hyväksyttäväksi. Mikäli hyväksyt materiaalin, käy kirjoittamassa nimesi toiselta sivulta alkavaan listaan 25.5 mennessä. Materiaalin voit hyväksyä missä tahansa pelipaikassa

Turun Seudun Pool liigaohjekirja
Taulukko 1. Sarjasysteemi eri joukkuemäärillä
Taulukko 2. Rahanjako
Taulukko 3. Sarjaohjelmat eri joukkuemäärillä
Rating-pisteet
Liigakalenteri
TSPool ry säännöt



Uutisia:
Kausi 2013-2014 on päättynyt, Hyvää Kesää Kaikille ja jatketaan syksyllä

Turun Seudun Pool karsintapelit 26.4.2014 klo 15:00 Biljardikahvila


Finaalit 2013-2014...lue lisää

Turun Seudun Pool finaalit 12.04.2014 klo 11:00

Kuvia finaalista


Mestaruussarjan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Pub Jaska 124410
Iloinen Härkä 13115
 
Galaxie 11236
Proffa 14329

I divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Taimon Krouvi3418
Iloinen Härkä 22147
 
Tapper`s Inn4239
Jalokolo1326
II divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Semafori2349
Masan Baari3216
 
Pub Jaska 243310
Galaxie 31225



Runkosarja 2013-2014 on päättynyt



Mestaruussarjan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
11Show Time3322517
12Satama2222022
3Pub Jaska 16922157
5Proffa 15822139
7Pocket Bar 253221111
1Pocket Bar 17822202
8Pelimies5222913
10Koivu5022814
6Iloinen Härkä 157221012
4Galaxie 16022139
9Biljardikahvila5122913
2Aura7222193
I divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
2Team Cassu6320173
10Tapper`s InnToo3420218
4Tapper`s Inn6020137
3Taimon Krouvi6220137
9Proffa 24020713
7Pirate 14920119
11Moision Olkkari2420218
5Jalokolo5420128
6Iloinen Härkä 25320137
8Galaxie 24520713
1Fox I6420137

II divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
8Texas Boys4720713
10Tapper`s InnTres3920713
3Semafori6020146
4Pub Jaska 255201010
11Pirate 21620119
1Par Rocks7720191
6Masan Baari5220119
9Iloinen Härkä 34120515
2ihan vaan Pubi6220155
5Galaxie 353201010
7D-klubi 24720119

Sivuilla on tällä hetkellä 1 käyttäjä(ä).
Sivuilla vieraillut 23245 uniikkia käyttäjää.
Sivuja on ladattu 845666 kertaa.