Turun Seudun Pool ry
18.03.2019 JT

6.3.2019 hallituksen kokous

Niin taas on yksi runkosarja lopuillaan ja on valintojen aika. Viimeistään perjantaina tulen soittamaan runkosarjan kolmosille (3.) ja silloin olisi hyvä tietää kumman joukkueen 5.tai 6. joukkue valitsee pudotuspeliin vastustajaksi.
Samoin runkosarja 7. miettii 9.-10. valitsee karsintapeliin vastustajaksi. Pelit pelataan samalla formaatilla kuin viimevuonnakin kahdeksaan (8) pisteeseen.
Lukekaa hallituksen kokouksen pöytäkirja, siellä on hieman finaalista.





Vanhemmat uutiset



TSPool logo TSPool logo

Runkosarja 2018-2019


Mestaruussarjan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
10Gbilis2617116
6Basso14217710
7Bilis ja Meininki401798
5Proffa4417107
4Jaska 14917107
3Pocket 14917107
2Härkä 25117125
1Galaxie 15717152
9Bar Koivu 13318414
8korona 13918810
I divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
8HV13817611
7Iloinen Härkä 14017710
9Pub Jaska 23717710
5Moision Olkkari 1461798
6Team Apaja4517107
4Bar Koivu 24617107
2Par Rocks 5217116
3Pocket X4617116
10Satama 12518315
1Härkä V5518126
II divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
10Iloinen Härkä 42517215
9cotton pub2917314
8Proffa 22917413
4Talli5217134
2Aura III5517134
1Fox5617152
7Empty Pockets4018711
5Pub Mänty481899
6Skipo1471899
3G65418126
III divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
9Jaska 31815114
8Iloinen Härkä 32515312
6Aura IV381578
7Ihan Vaan Pubi371587
2Korona 24815105
3Puoliaika4615114
4Eku411697
5Galaxie 34016106
1Basso 35216106
IV divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
7Moision Olkkari 22515213
6Phoenix4315105
5Pocket Papat4315114
2Satama 25115123
9Naapuri pubi1916115
8Cotton II2416313
3Skipo 2471697
1Ripidomi5316115
4Höveli 24416115

TSPool logo TSPool logo