Turun Seudun Pool ry
18.03.2019 JT

6.3.2019 hallituksen kokous

Niin taas on yksi runkosarja lopuillaan ja on valintojen aika. Viimeistään perjantaina tulen soittamaan runkosarjan kolmosille (3.) ja silloin olisi hyvä tietää kumman joukkueen 5.tai 6. joukkue valitsee pudotuspeliin vastustajaksi.
Samoin runkosarja 7. miettii 9.-10. valitsee karsintapeliin vastustajaksi. Pelit pelataan samalla formaatilla kuin viimevuonnakin kahdeksaan (8) pisteeseen.
Lukekaa hallituksen kokouksen pöytäkirja, siellä on hieman finaalista.





Vanhemmat uutiset



TSPool logo TSPool logo

Runkosarja 2018-2019


Mestaruussarjan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Galaxie 15717152
2Härkä 25117125
3Pocket 14917107
4Jaska 14917107
5Proffa4417107
6Basso14217710
7Bilis ja Meininki401798
8korona 13918810
9Bar Koivu 13318414
10Gbilis2617116
I divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Härkä V5518126
2Par Rocks 5217116
3Pocket X4617116
4Bar Koivu 24617107
5Moision Olkkari 1461798
6Team Apaja4517107
7Iloinen Härkä 14017710
8HV13817611
9Pub Jaska 23717710
10Satama 12518315
II divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Fox5617152
2Aura III5517134
3G65418126
4Talli5217134
5Pub Mänty481899
6Skipo1471899
7Empty Pockets4018711
8Proffa 22917413
9cotton pub2917314
10Iloinen Härkä 42517215
III divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Basso 35216106
2Korona 24815105
3Puoliaika4615114
4Eku411697
5Galaxie 34016106
6Aura IV381578
7Ihan Vaan Pubi371587
8Iloinen Härkä 32515312
9Jaska 31815114
IV divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Ripidomi5316115
2Satama 25115123
3Skipo 2471697
4Höveli 24416115
5Pocket Papat4315114
6Phoenix4315105
7Moision Olkkari 22515213
8Cotton II2416313
9Naapuri pubi1916115

TSPool logo TSPool logo